תנורי מיקרוגל

תנורי המיקרוגל מחממים את המזון על ידי פליטת קרינה אלקטרומגנטית בגלים קצרים. הגלים הללו עוברים דרך המזון שלנו ועל ידי שינוי בקוטביות הגל יוצרים תנועה מולקולרית. תנועה מהירה זו בתוך מולקולות המזון יוצרת חום שמחמם את המזון. המולקולות העיקריות שמושפעות מגלים אלה הם מולקולות המים ,השומן והסוכר. למעשה מזון המחומם או מופשר במיקרו הוא מזון מוקרן לכל דבר.
בנוסף לקרינה שספג המזון בתהליך החימום המהיר "נשללים" ממנו הויטמינים והפיטוכימיכלים, חומרי ההזנה העיקריים של גופינו.
. ב2003  פורסמו ממצאים בירחון המדעי  Journal of science food & agricalture  שהבהירו את החיסרון הבולט בשימוש בתנור המיקרו.כאשר הכניסו ברוקלי עם מעט מים לחימום במיקרוגל הוא איבד כ 97% מהאנטיאוקסידנטים ( נוגדי חימצון ) הכל כך חשובים שבו ולמעשה הפך למזון מת.
לא פורסמו מחקרים עצמאיים רבים בעיניין תנורי המיקרו אך מחקר של ד"ר הרטל שאגב התפרסם רק לאחר 10 שנים של מאמצים ומאבקים,מעורר דאגה לגבי בטיחות השימוש במכשיר זה.
במחקר שלו נבדקו דגימות דם של אנשים לאחר אכילת מזון שחומם במיקרו. התוצאות מדאיגות ביותר, בדגימות הדם נצפתה עלייה ברמת הליוקוציטים( תאי דם לבנים ), ירידה ברמת האריטרוציטים (תאי הדם האדומים) ועליה ברמת הכולסטרול LDL .מכאן ניתן להסיק שגופינו ללא ספק מושפע מאוכל המוקרן בגלי המיקרו.
בשנים האחרונות ישנם דיווחים על הימצאות קרצינוגנים(חומרים מסרטנים) במזון ארוז באריזות פלסטיק או נייר שחומם במיקרוגל. כימיקלים כמו פוליטלן, benzen, xylene ועוד הנמצאים באריזות הפלסטיק עלולים לדלוף למזון הנמצא בתוכם ולזהם אותו. החומרים הללו ידועים כמסרטנים ומן הסתם לא כדאי להכניסם לגוף.
דליפה של קרינה דרך דלת הזכוכית של תנור המיקרו  אפשרית ומסוכנת  ,נכון שאפשר לבדוק את רמות הקרינה והתנור יעמוד בתקנים אך כמה התקנים הללו מהיימנים?האם אנו יכולים לסמוך עליהם?אני לגמרי לא בטוחה.

אז מה הסיפור של תנורי המיקרוגל?האם הם עוד מכשיר תמים במטבח שלנו? כנראה שלא.
היתרון המאוד בולט בשימוש בהם : החיסכון בזמן, אך מהן 2-3 דקות ביום לעומת הבריאות שלנו ושל יקירנו .
ההמלצה שלי היא פשוט להשליך את המכשיר מביתנו ולחמם את המזון בתנור אפיה או בטוסטר אובן
לזכור שתמיד עדיף לאכול מזון טרי נא שעשיר בויטמינים ונוטריאנטים רבים או מזון שבושל ונאכל מיד .

Share Button
פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על תנורי מיקרוגל

  1. מאת שאול‏:

    שלום לך, אם זה כל כך מסוכן – מדוע משרד הבריאות מאפשר זאת?
    מדוע אין כתבות על זה בכל עיתון אפשרי?
    האם יש מחקר שבדק אנשים שעובדים עם מיקרוגל לאורך שנים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>